Vanaf 2 april is heemkundeboerderij “De Leimskoel” weer geopend voor rondleidingen op de zondagen.
Iedere zondag tot november kunt U er om 10.00 u. en om 13.30 u. weer terecht voor een rondleiding.
Leden van de Heemkundevereniging Roggel leiden u dan rond op onze boerderij en erf. Ze zullen u dan een en ander vertellen over hoe het alledaagse leven op een Limburgse langgevelboerderij er in de eerste helft van de vorige eeuw eruitzag.
U krijgt dan een kijkje in het woongedeelte maar ook de de stal en schuur komen aan bod. De werktuigen in de “sjop” zullen uiteraard ook worden bekeken.
Ook is het mogelijk om op verzoek rondleidingen te geven voor bijv. (buurt)verenigingen, fietsgroepen of bedrijven die een uitstapje organiseren.
Hiervoor kunt u dan contact opnemen met Jeannie van de Laar.
Tel: 0475-495362
e-mail: jeannievandelaar@heemkunderoggel.nl
De boerderij is gelegen aan Kunneweg 10 6088NV Roggel.
Iets voor u om dit soort rondleidingen te verzorgen? Wij zoeken nog enkele vrijwilligers die genegen zijn om één of meerdere keren per jaar zo’n rondleiding te geven eventueel samen met een lid van onze vereniging. Er is eventueel een korte handleiding beschikbaar met informatie die tijdens de rondleiding kan worden gebruikt. Ook hierover kunt u contact opnemen met Jeannie van de Laar.